Wafw00f Nedir?

Arkadaşlar Merhabalar;
Bugün Pentest (Sızma testi )’de sıkça kullanılan bir araç olan wafw00f aracını sizlere anlatmaya çalışacağım.
Wafw00f aracı kullanımı ve kurulumu basit olan Linux tabanlı bir terminal programıdır. Bu program basit olduğu kadar etkili bir programdır. Bu program sayesinde hedef web sitenin bir güvenlik duvarı ile korunup korunmadığını anlamamızı sağlar bir web sitenin güvenlik duvarının olup olmaması ne işimize yarar diye soru aklımıza takılmış olabilir. Bir web sitesinde hangi güvenlik duvarı kurulmuşsa son exploitleri (açıkları) tespit edilir. Tespit edilen exploitler uygulandığı zaman eğer güvenlik duvarı güncellenmemişse kolayca içeri sızıp istediğimiz komutları admin yetkisinde kendimize verebiliriz ve hedefimize kolayca ulaşabiliriz. 
Wafw00f hakkında bilgi almak için;
Kali Linux’ta terminal açılarak;

Wafw00f –h

Parametresi yazılarak tool hakkında bilgi alabiliriz

 Wafw00f kullanımı:

1.Adım Kali Linux’ta terminal açılır
2.Adım Terminale aşağıdaki komut yazılır; 

Wafw00f hedefsite.com

Yukar’daki komutu yazıp entera basıp programın güvenlik duvarı taramasını bekleriz.

Comments

  1. Suivre le téléphone

    urveillez votre téléphone de n’importe où et voyez ce qui se passe sur le téléphone cible. Vous serez en mesure de surveiller et de stocker des journaux d’appels, des messages, des activités sociales, des images, des vidéos, WhatsApp et plus. Surveillance en temps réel des téléphones, aucune connaissance technique n’est requise, aucune racine n’est requise.

  2. Suivre Téléphone

    Certains logiciels détectent les informations d’enregistrement d’écran et ne peuvent pas prendre de capture d’écran du téléphone mobile. Dans ce cas, vous pouvez utiliser la surveillance à distance pour afficher le contenu de l’écran d’un autre téléphone mobile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir