Hydra Nedir?

Arkadaşlar Herkese Merhaba;

Bugün Kali Linuxta hazır olarak gelen Hydradan bahsetmek istiyorum. Öncelikle hydra Yunan mitolojisinden gelen bir isimdir mitolojik terim anlamı olarak “Hydra: Lerna bataklığında yaşayan onlarca başı olan büyük yılan.”
Şimdi gelelim asıl konumuz Hack dünyasında ki işimize nasıl yaradığı.
Hydra bir BruteForce programıdır. Hydra Birçok uzak erişim protokolüne parolayı deneyip bulan  en ayrıntılı programlardan birisidir. FTP, HTTP, VNC, SMTP, POP3,  RDP, TELNET bu protokollere benzeyen protokolleri destekler. Bu protokollere sözlük saldırısı (Wordlist) gerçekleştirebilir. Hackerların hedef maillerin parolalarını BruteForce (Kaba kuvvet ) saldırısı ile çözmeye çalıştığı yöntemdir. Bu program Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilmektedir.
 Kali linuxta hazır olarak gelen bu progaram  diğer Linux dağıtımlarında kurulu  olarak gelmemektedir Başka bir Linux  dağıtımda indirmek isterseniz terminali açıp bu komutları

sudo apt-get install hydra

yazdıktan sonra ücretsiz bir şekilde indirip kurabilirsiniz. Bu komutu terminale yazdıktan sonra birkaç dakika içinde indirilecektir.   
Kali Linux ta hydranın yeri;
Applicatioons>Kali Linux> Password Attacks> Onilne Attacks> Hydra GTK

Linux ta Hydra kullanımı

1.Adım Bir wordlist oluşturuyoruz. ( Wordlistimiz hedefimize göre değişiklik göstermelidir)
2.Adım komut satırını açıp nu komutları yazıyoruz;

hydra  -S –ı hedefmailadres@gmail.com –P wordlist.txt –v V –e ns –s 465

(Burada akılınızı karıştıracak olan –S parametresinde sonra yazmış olduğum 465 olabilir bu 465 mail sunucusunun kullanmış olduğu açık port numarası vermektedir gmail sunucusu 465 portunu kullanıyor diğer mail servislerin kullanmoş olduğu port numaraları;
Hotmail port: 587
Yahoo port: 587 )

3.Adım son adım olarak program wordlistede parolası varsa hedef mailin parolasını bizlere sunmaktadır.

Hydra kullanımı ve kurulumu çok basittir yapamayan arkadaşlar Youtube tan Hydra ile alakalı videolar izleyerek konuyu anlayabilirler.

Comments

  1. Rastrear teléfono

    Instalación simple y descarga gratuita, no se requieren conocimientos técnicos y no se requiere raíz.Grabacion de llamadas, Grabacion de entorno, Ubicaciones GPS, Mensajes Whatsapp y Facebook, Mensajes SMS y muchas características mas.

  2. Rastrear Teléfono Celular

    Algunos programas detectarán la información de grabación de la pantalla y no podrán tomar una captura de pantalla del teléfono móvil. En este caso, el monitoreo remoto se puede usar para ver el contenido de la pantalla de otro teléfono móvil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir